Bricoman Warszawa Wilanów – Uwaga!

Wybrałem się ostatnio do nowo otwartego sklepu, który mówi o sobie tanie budowanie. Sam osobiście reprezentuje branżę podłóg drewnianych i zbadałem dokładniej ten temat w sklepie Bricoman w Wilanowie. A więc mówiąc wprost, w tym dużym i ładnym sklepie, który wygląda dla przeciętnego klienta bardzo profesjonalnie, nie ma ani jednej solidnej podłogi drewnianej. Znajdziemy tam najtańsze z podłóg firmy Barlinek, gdzie warstwa użytkowa drewna jest na poziomie 2-2,5mm co nie starczy na cyklinowanie w przyszłości, znajdziemy również polakierowane gatunki drewna egzotycznego, dokładniej merbau 2 lamelowy, jatoba itd, drewno w niskiej klasie, producent drewna made in china, jakość lakierów tragiczna, cenowo taniej o 30-40zł m2 niż w profesjonalnych sklepach z podłogami, ale co z tego jeśli to tylko wygląda dobrze a jest tandetą. Kolejnymi produktami były deski lite, te które teoretycznie są najbardziej solidne tu też pojawia się trochę barlinka kiepskiej jakości, drewno niższych klas, oraz deski sosnowe, których już od 15 lat żaden szanowany się parkieciarz nie ułoży na podłogę, bo się do tego nie nadają. Pozostałe podłogi to panele po 20-30zł/m2, bricoman chce być najtańszy dlatego sprzeda byle co aby jak najtaniej. Dobre gdy chcemy tanio urządzić mieszkanie i je sprzedać lub wynająć, ale żadna z tych podłóg nie wytrzyma nawet 15 lat, potem do kosza i cała zabawa z remontami na nowo.

Jeśli chodzi o obsługę w tym sklepie, oczywiście Panowie mili, sympatyczni, ale wiedza zero. Brak informacji o stabilności, twardości drewna, ogólnych właściwościach, plusach minusach i zastosowaniu. Wiedza sprzedawców ogranicza się do sprawdzenia ceny, dostępności i przywiezienia z magazynu.

Podsumowując uważam że Bricoman nie jest żadną lepszą siecią niż Obi czy inne markety, nie kupimy tu dobrych produktów tylko te najtańsze, o kiepskiej jakości.