Re: nieuczciwy budowlaniec

<<<<Czyli jeśli się umówiłem na stolarkę okienną nieokreślonej firmy>>>>>

Doskonale to ująłeś, Ty się umówiłeś na stolarkę nie określonej firmy. Nie zapytałeś jaka to będzie stolarka, jakiej firmy a wykonawca ma projekt, ma w projekcie wytyczne (projekt nie określa za pewne producenta, chociaż nie zawsze, a tylko parametry stolarki i to zazwyczaj średnie lub minimalne parametry, ponieważ zawsze możesz sobie kupić leprze) co do stolarki i jak Cię czytam śmiem twierdzić, że wykonawca pozostaje w zgodzie z projektem na podstawie którego dostałeś pozwolenie na budowę a wykonawca zrobił Ci kosztorys do którego podpisałeś umowę, która obowiązuje i jest realizowana.

Od wielu już lat, jak mantrę powtarzam na tym forum, zbierajcie kilka ofert od kilku wykonawców nie zależnie od tego co macie do zrobienia, przeczytajcie te oferty!!!! przeczytajcie a nie rzućcie okiem na kwotę na końcu i spotkajcie się z tymi, potencjalnymi, wykonawcami. Nie wyręczajcie wykonawcy w niczym, nie myślcie za wykonawców tylko za siebie i jak macie pytania lub wątpliwości to rozmawiajcie o tym z wykonawcami, którym płacicie nie małe w końcu pieniądze, Wasze pieniądze!!

Również odnoszę wrażenie że orientujesz się że wiele spraw mogłeś załatwić lepiej, Ty mogłeś załatwić, a teraz szukasz punktu o który chcesz się oprzeć żeby wszcząć z wykonawcą awanturę w celu zaoszczędzić na wykonawcy parę groszy, ale tak się tego nie robi a jak chcesz się dowiedzieć jak to się robi to zadaj takie pytanie wprost i Ci powiem. Udupić na kasie wykonawcę jest bardzo prosto a Ty wybierasz drogę najgorszą i z góry przegraną.

Ale się teraz naraziłem wykonawcom, hehehe„Zakład Usług Budowlanych”

zubbau@gmail.com